לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב טרימבאך - Trimbach   /   www.trimbach.fr
משפחת טרימבאך הינה אחת משושלות הייננים החשובות של צרפת. היא ייסדה את הדומיין שלה כבר ב-1626, אך את הנסיקה המטאורית שהפכה אותה ליצרן המוערך ביותר באלזאס החלה בשלהי המאה ה-19, תחת הנהגתו של פרדריק אמיל טרימבאך. כיום מנהלים את הדומיין צאצאיו, בני הדורות ה-11, ה-12 וה-13 לשושלת. כרמי טרימבאך, שגילם הממוצע כ-40 שנה, משתרעים על-פני שלושה כפרים, ומטופחים לפי שיטת ה- lutte raisonnée (שימוש תכוף פחות ומתון יותר בחומרים כימיים).


לטרימבאך כרמים של כל זני הענבים הרווחים באלזאס, לרבות גוורצטראמינר, אך תהילת הבית בראש ובראשונה על יינות הריזלינג שלו. היהלומים בכתר: יין קלו סאנט הון הנדיר, שרבים רואים בו את יין הריזלינג הטוב באלזאס (ויש אף האומרים: הטוב בעולם), ויין קווה פרדריק אמיל. החלקות התורמות ענבים ליינות אלה שוכנות על שטחי כרמי גראן קרו, אך תוויותיהם אינן מזכירות זאת – הן וותיקות ומיוחסות בהרבה מסיווג כרמי האיכות של אלזאס, השנוי ממילא במחלוקת!


גישתם של בני טרימבאך בייצור היינות הייתה מאז ומעולם טהרנית. בכל יינות היקב שולט סגנון ברור: היינות מאוזנים להפליא, בנויים לתלפיות, אלגנטיים, ארומטיים מאוד אך נטולי כל שמץ מיותר של סוכר שיורי. אף שהם מוכנים לשתייה בעת שיווקם, לכולם תוחלת השבחה נאה.
Created by DesignFactory