לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב אלווארו פאלאסיוס   /   www.doqpriorat.org


יקב אלווארו פלאסיוס אשר נושא את שם בעליו שהינו גם ייננו הראשי, האחראי הישיר לתחייתו של אזור היין פריורט, אולי האופנתי ביותר כיום בתוך אוקיינוס היין הספרדי.

יין הדגל שלו L’ERMITA נחשב ללא ספק לבכיר היינות של ספרד החדשה ומשתווה ביוקרתו, ביוקרו ובסופרלטיבים הנקשרים בשמו רק למהוללים ביינות בורדו ובורגון.

פלאסיוס נצר למשפחת ייננים ותיקה, בעליהם של יקב “פלאסיוס רמונדו” בריוחה, במסגרת מסלול לימודי היינות שלו, השתלם ב”שאטו פטרוס” בפומרול, בסיום לימודיו יכול היה לשוב כמובן לחיק משפחתו, ליקב בריוחה, אך תחת זאת, הלך ורכש כרמים עתיקים בפריורט אשר בקטלוניה (כ-100 ק”מ מברצלונה).

פריורט ארץ יין היסטורית שנפגעה קשות ממגפת הפילוקסרה שהשתוללה בשלהי המאה ה-19, היה באותה עת איזור יין משני ובלתי מיוחס, אך פלאסיוס הצעיר זיהה את הפוטנציאל הגלום בו להפקת יינות עלית.

את ראשון כרמיו באיזור “פינקה דופי” רכש בשנת 1990 ובשנת 1993 הוסיף לאחוזתו את הכרם שהיום נחשב ליהלום של פריורט כולה, ובו נטועות גפני גארנצ’ה בנות 50 עד 90 שנה על גבי טראסות אבן תלולות ומשופעות, הוא כינה את הכרם L’ERMITA בקבלו השראה מהקפלה הקטנה אשר ניצבת בראש הגבעה.

כאשר הוסר הלוט מהיין הנושא את שם הכרם L’ERMITA בשנת 1995, השתנו באחת פניו של עולם היין הספרדי ובין רגע התבסס מקומו של אלווארו פלאסיוס בראש הפירמידה של תעשיית היין הספרדית המודרנית ושל פריורט כאיזור יין מובחר ואיכותי הניצב בשורה אחת עם אזורי היין הנפלאים של ריוחה וריברה דל דווארו.

כיום יינות פריורט הינם מהנחשקים והאהובים על חובבי יין בעולם כולו, הענבים המסורתיים, בעיקר גארנצ’ה (גראנש) וקאריניניה (קאריניאן) משולבים עם זנים צרפתיים כגון סירה וקברנה סוביניון והיינות המופקים מהם הינם מרוכזים, עשירים, עוצמתיים ומתובלים.

ומחולל המהפכה, אלוורו פלאסיוס, ניצב כקלאסה משל עצמו ויינותיו הנדירים זוכים מעת לעת ממבקרי היין הבכירים בעולם, בציונים קרובים לשלמות עד מושלמים.
Created by DesignFactory