לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב בלינגהאם - Bellingham   /   www.dgb.co.za
מאז ומעולם, מצוי היה יקב בלינגהאם בחוד החנית של יצירת יינות שגיבים ופורצי-דרך, יינות שתמיד נותרו, בה בעת, נגישים, מאוזנים-היטב ובעיקר – נאמנים הן לטרואר הדרום אפריקני והן לאופי הזנים שמהם נעשו.

כיום, הניבה מורשת זו מבחר יינות מגוון להפליא. הוא מרגש ומלא חיות. מתוחכם, אך לא יומרני. מודרני, אך אלגנטי. קלאסי, אך חדשני. אין תימה, שיינות היקב הם מהאהובים בדרום אפריקה, ומהמוערכים על-ידי צרכניהם הזרים.

1000 הגפנים הראשונות

הכרמים הראשונים ששימשו יקב זה, גם שהינו מוותיקי דרום אפריקה, ניטעו כבר לפני למעלה מ-350 שנה בעמק פראנשהוק (Franschhoek) היפה. ההסטוריה יודעת לספר, שאת 1000 הגפנים הראשונות נטעו מהגר הולנדי, חריט ואנץ ואן וירן, ורעייתו – אחת מאותם פליטים הוגנוטים רבים, שברחו מהרדיפה הרצחנית על רקע דתי שחוו בצרפת מולדתם, והיו מי שיצקו איכות לתעשיית היין הצעירה של דרום אפריקה. היה זה ב-1693.

דורות של כורמים וייננים עיבדו אותם ויצרו מענביהם יינות שתמיד היו איכותיים מאוד, אך לא פחות מכך – מגוונים ומלאי-אופי.

קלאסיקה של העולם החדש

את העידן המודרני ביקב חנכו זוג הייננים ברנרד ופרדאג פודלאשוק, שרכשו את היקב בשנות ה-40'. הם הביאו עימם תנופת חדשנות שלא היה לה אח ורע, וייצרו בו את היין הדרום אפריקני הסמוק הראשון, את יינה הלבן היבש הראשון, את יין השיראז הזני הראשון של דרום אפריקה ועוד כהנה וכהנה המצאות וחידושים.

אל היקב, שגדל ושופץ פעמים אחדות, הצטרפו במהלך יובל השנים שחלף מאז נטל "פוד" (כפי שכונה ברנארד פודלאשוק) את המושכות לידיו, ייננים מהבכירים בדרום אפריקה. יחדיו הם יצרו בבלינגהאם את הסגנון הייחודי ליקב, המוגדר כ"קלאסיקה של העולם החדש". את הסגנון הזה גאים לטפח גם כיום ביקב, שלפני שנים אחדות הפך חלק מקבוצת DGB.
Created by DesignFactory