לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב זואאו פורטוגל ראמוש - J. Portugal Ramos   /   www.jportugalramos.com
ד"ר ז'ואאו פורטוגל ראמוש, נצר למשפחת יצרני יין ותיקה, נחשב לאחד הייננים החשובים ביותר בפורטוגל המודרנית. הוא נמנה עם הקומץ הקטן של אנשי חזון, שחוללו בפורטוגל של היין מהפיכה מרגשת בעשרים השנים האחרונות.

יינותיה הלא מחוזקים של פורטוגל התקיימו תמיד בצד יינות הפורט, המדיירה והמושקאטל, שזכו בתהילה כבר לפני מאות שנים אך לא היו ידועים מחוץ לגבולות פורטוגל עד לאחרונה. החל בסוף שנות ה-80' החלו גורמים חלוציים בענף להחדיר טכנולוגיה חדשנית וויניפיקציה מודרנית. התוצאה הייתה שיפור דרמטי ביינות, אך בניגוד למדינות אחרות שחוו "מהפיכות יין" בתקופה זו שמרו הפורטוגזים על עקרון השימוש בזנים מקומיים, שרבים מהם קיימים רק בפורטוגל, והוא מוסיף לאפיין את תעשיית היין הפורטוגזית, הממעטת גם כיום להשתמש בזנים בינלאומיים כקברנה סוביניון, מרלו או שרדונה. אחד ממנהיגי המהפיכה היה ד"ר ראמוש, שהחל לעבוד כיינן באזור מוצאו, אלנטז'ו (אזור שהינו גם היצואן הגדול ביותר של שעם לתעשיית פקקי היין) ב-1980, והקים ב-1989 את חברת הייעוץ היינני הראשונה של פורטוגל, קונסולוינוס, (Consulvinus)שמבחינות רבות הייתה שגרירה מרכזית של המהפיכה בכל אזורי היין החשובים של פורטוגל. ב-1990 ייסד את המותג הנושא את שמו. הצלחתו הייתה מיידית וגורפת, והפרסים והתהילה שבאו עימה – רבים. היא איפשרה לראמוש להרחיב פעילותו. סמוך לעיירה הימיביינמית היפה אשטרמוז, בנה ב-1997 יקב מודרני להפליא (שהורחב שוב בשנת 2000), המשתרע על שטח של תשעה דונם (לא כולל הכרמים) ומתפאר בחדר חביות ובו כ-2000 חביות צרפתיות ואמריקניות מובחרות שם משביחים יינותיו.

ד"ר ראמוש, אולי בכיר יינני פורטוגל כיום, יצר ביקב זה את השילוב המושלם בין פורטוגל, זניה ומסורותיה, לבין הטכנולוגיה האולטרא-מודרנית שגם על רזיה הוא אמון. ביקב זה מתקיימים בהרמוניה דריכת ענבים בגתות, ומיכלי תסיסה מבוקרי טמפרטורה. הכרמים מטופחים להפליא, וסמוכים כולם ליקב. היינות משלבים בין האופי האותנתי של אזור אלנטז'ו ונופך מודרני הקוסם לצרכן היין הבינלאומי.
Created by DesignFactory